Fotowoltaika

Najpopularniejsza inwestycja OZE w śród inwestorów indywidualnych oraz przedsiębiorców. Polska może poszczycić się ponad milionem instalacji przydomowych oraz małych elektrowni słonecznych. T.M.A. PROJECT zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisem instalacji PV od wielu lat a nasi klienci cieszą się fachową pomocą techniczną.

  • Instalacje hybrydowe

    Instalacje fotowoltaiczne hybrydowe to systemy, które łączą panele fotowoltaiczne z innymi źródłami energii, takimi jak turbiny wiatrowe, baterie magazynujące energię lub generatory na paliwo. Te hybrydowe rozwiązania pozwalają na zwiększenie niezależności energetycznej, poprawę wydajności i ciągłości dostaw energii oraz redukcję kosztów. Hybrydowe rozwiązania pozwalają na osiągnięcie większej niezależności energetycznej. Przykładowo, połączenie instalacji fotowoltaicznej z bateriami pozwala przechowywać nadmiar energii na późniejsze użycie, co jest szczególnie przydatne w przypadku braku słońca lub w wypadku przerw w dostawie prądu.

  • Instalacje na dachu

    Instalacje fotowoltaiczne na dachu stanowią popularny i skuteczny sposób wykorzystania energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej. Oto kilka kluczowych cech instalacji fotowoltaicznych na dachu: 1. Wykorzystanie powierzchni dachu: Panele fotowoltaiczne są zamocowywane na dachu budynku, co oznacza, że wykorzystuje się dostępną przestrzeń, która zazwyczaj pozostaje niewykorzystana. To optymalne rozwiązanie dla budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. 2. Koszt inwestycji: Koszty montażu instalacji zazwyczaj są niższe niż koszty instalacji naziemnej ponieważ nie trzeba stawiać dodatkowej konstrukcji pod panele. 3. Kierunek i nachylenie paneli: Instalacja na dachu wykorzystuje gotowe płaszczyzny dachu (ukierunkowanie na strony świata), zakres zmiany nachylenia paneli też jest ograniczony.

  • Instalacje na gruncie

    Panele fotowoltaiczne montowane na specjalnych konstrukcjach na ziemi. Ten rodzaj instalacji jest często stosowany na terenach przemysłowych lub rolniczych ale nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać przydomowy ogródek lub parking. Głównymi cechami instalacji naziemnych są: 1. Kierunek i nachylenie paneli: Montaż PV na konstrukcji naziemnej pozwala na ustawienie instalacji idealnie na południe oraz dobór odpowiedniego kąta nachylenia paneli względem słońca. 2. Serwis instalacji: Łatwy dostęp do paneli pozwala łatwiej dbać o panele (mycie) oraz serwisowanie. 3. Wielkość instalacji: Nie będąc ograniczonym powierzchnią dachu możemy postawić instalację prawie dowolnej wielkości.